lázně hotel relaxační lázně

 

Shiatsu – masáž shiatsu – terapie, masáže, kurzy shiatsu.

Základy techniky shiatsu (v překladu tlak prsty) mají původ ve starověké Číně a její medicíně. Současná podoba shiatsu masáže a terapie pochází z Japonska. Její pravidla se vytvářela zhruba ve 20. letech minulého století.

Shiatsu pracuje s podobnými principy jako akupunktura či akupresura. Vychází z poznání o toku životní síly (energie, životního principu) Čchi (Ki, Qi, Chi) drahami – meridiány.

Meridiánů je 12, nesou názvy podle orgánů, se kterými souvisejí. Například dráha srdce, ledvin, jater, tlustého střeva atd. Pokud je stav energie ve drahách a orgánech vyrovnaný, harmonický, pak je tělo i duše člověka v rovnováze. Pociťujeme spokojenost, zdraví. Jestliže je v drahách či orgánech energie mnoho nebo málo a rovnováha je narušena, pociťujeme potíže. Na psychické úrovni například nepohodu, nesoustředění, nedostatek radosti, vyčerpání, smutek, úzkost atd. Na tělesné úrovni se mohou projevit známky choroby, nebo skutečné onemocnění.

Proud životní energie lze ovlivnit. Například vpich jehly do akupunkturního bodu podle způsobu manipulace a délky působení zesiluje nebo zeslabuje tok energie v daných drahách a orgánech. Stejně tak při shiatsu dotek a tlak na určité body a dráhy, jejich masáž, napínání atd., mění stav energie proudící v těle, vede k obnovení rovnováhy, harmonizaci. Působení ponejvíce prsty a dlaněmi je velmi příjemné, uklidňující, nesmírně uvolňující, navozuje celkovou relaxaci těla i psychiky.


Shiatsu terapie, masáž


Shiatsu terapie - masáž
má velmi silné účinky na fyzický i emocionální stav člověka.
Rozdělení čchi energie v meridiánech a orgánech se harmonizuje, vyrovnává. Dochází ke zmírnění a odstranění potíží na tělesné i psychické úrovni. I u naprosto zdravého člověka má shiatsu smysl. Masáž navozuje pocit vnitřní vyrovnanosti, síly a energie, přináší nové prožitky spokojenosti, sebedůvěry. Terapie stimuluje svaly, klouby, krevní i lymfatický oběh, celkovou vitalitu a psychickou kondici.

Vlastní procedura trvá zhruba hodinu, provádí se v pohodlném oblečení (bavlněné triko, tepláky, ponožky) na velké podložce položené na zemi.

Shiatsu pomůže
- rychle odstranit únavu a obnovit psychickou výkonnost;
- dosáhnout fyzické a psychické relaxace a regenerace;
- zmírnit či odstranit nejrůznější bolesti: záda, svaly, klouby, hlava;
- příznivě ovlivnit jakýkoliv zdravotní problém;
- překonat úzkosti, deprese, poruchy spánku, nervozitu, podrážděnost;
- zlepšit sebevědomí a vztah k sobě i druhým.

Shiatsu provádějí zkušení a vzdělaní terapeuti. Shiatsu patří k nejvyhledávanějším terapeutickým a relaxačním procedurám v Lázních Relax Jablonec nad Nisou.
Mimořádnou účinnost získává tato metoda ve spojení s dalšími procedurami a programy zaměřenými na stres, psychické vyčerpání a wellness.

Shiatsu seminář - intenzivní víkendový kurz:
Kurz shiatsu je určený pro maséry, rehabilitační pracovníky a pro všechny,
které shiatsu terapie zajímá.
Rozsah 45 hodin, tři víkendové semináře.
Informace a vedení kurzu: Lukáš Hošek, tel.: 777 121 766, podrobnosti ZDE


Napište nám: Kontakt

www.relaxace.com © 2009