roztroušená skleróza

Roztroušená skleróza.

Sclerosis multiplex.

Roztroušená skleróza - rehabilitace v teplé vodě Roztroušená skleróza Lázně Jablonec Lázně Jablonec kryoterapi roztroušená skleróza

Pomoc při léčení roztroušené sklerózy ( RS, SM) - kryoterapie.

Roztroušená skleróza, ereska, nemoc, pro jejíž ovlivnění je nutný komplexní přístup. Účinnou fyzioterapeutickou metodou pro potlační zánětlivé aktivity imunitního systému je chladová terapie. Významně snižuje četnost a intenzitu potíží, zmírňuje příznaky choroby, příznivě působí na psychiku.
Roztroušená skleróza a kryoterapie v kryokabině. Především na zahraničních klinikách praktikovaná léčba chladem omezuje nežádoucí působení lymfocytů. Podporuje produkci růstového faktoru, který urychluje obnovu poškozených buněk a tkání. Odkazy na lékařské zkušeností a vědecké studie najdete ZDE

Lázně na podporu léčení roztroušené sklerózy, týden od 7.200,- Kč, 6 nocí, 12 procedur, možnost využít mimořádné účinky kryoterapie, ale i klasické lázeňské metody..

Roztroušená skleróza (sclerosis multiplex, ereska, RS) se řadí mezi autoimunitní - autoagresivní - onemocnění., její příčiny jsou nejasné. Buňky imunitního systému napadají myelinová pouzdra nervových vláken centrálního nervového systému. Poškozená vlákna ztrácejí schopnost rychlého přenášení vzruchu. Po určitou dobu se přenost nervového vzruchu v poškozené části úplně zastaví. Za příznivých okolností se myelin a poškozená funkce po několika dnech obnoví, ne však v původní kvalitě. Nervové buňky zbavené myelinu jsou náchylnější k poškození, někdy dojde i k jejich přerušení. Mozek pak využívá rezervních buňek pro obnovu porušené funkce.

Roztroušená skleróza - její příznaky. Nejčastějšími příznaky roztroušené sklerózy bývá poškození zraku, porucha řeči, špatná soustředěnost, celková nevolnost, zhoršení pohybové koordinace, nestabilita, svalová ztuhlost, únava aj. Příznaky se liší podle oblasti postižení centrálního nervového systému. Pro stanovení diagnózy roztroušená skleróza je třeba provést celou řadu vyšetření - neurologické, biochemické, CT, imunologické a další, bez nich nelze vyslovit platný závěr. Léčba roztroušené sklerózy by v ideálním případě měla tlumit zánět, podpořit obnovení myelinu a zabránit ztrátě nervových vláken.

Velmi obsáhlé, podrobné a srozumitelné informace o příznacích RS, diagnostice, terapii
a dalších souvislostech najdete na sránkách nadačního fondu Impuls http://www.multiplesclerosis.cz/roztrousena_skleroza.html

Na zahraničních webových stránkách, zejména německých, je celá řada zajímavých informací o aplikaci kryoterapie při roztroušené skleróze. Uvadějí se zejména příznivé účinky na snižování bolesti, zmírnění či zastavení zánětlivého procesu, obnovu myelinu a akceleraci dozrávání nových buněk. Více např. na webu Multiple Sklerose Selbsthilfe Abensberg u.U... Protokoll zum Vortrag Ganzkörperkältetherapie von Prof.Papenfuß na adrese http://www.multiple-sklerose-abensberg.de/ , web rakouských lázní Kurzentrum at na
http://kurzentrum.at/de/kurfibel/kaeltetherapie/index.html , Waldeck Klinik GmbH & Co, Bad Dürrheim http://www.waldeck-klinik.com/main.php?mainkat=32&subkat=121 a další.

Lékaři v České republice věnují extrémní kryoterapii minimální pozornost, přestože jde
o metodu, kterou již více než 30 let s vynikajícími výsledky aplikuje řada revmatologů
a imunologů. Pro léčbu roztroušené sklerózy ji doporučují např. Lázně Teplice nad Bečvou http://www.polarium-teplice.cz/terapie.htm a Beskydské rehabilitační centrum Čeladná http://www.brc.cz/polarium/indikace/ , kryoterapii používají Lázně Jáchymov i Lázně Teplice v Čechách.

Uvádí se, že kryoterapie autoimunitních nemocí - léčba chladem dokáže léčit příčinu, tj. má schopnost opravit chybnou reakci buněk imunitního systému. Lázně Jablonec nabízejí pobytové i ambulantní programy s využitím kryokabiny od dubna 2008. Uskutečnily se stovky aplikací u osob s autoimunitními poruchami, vč. RS. Výsledky jsou velmi dobré. Kryo program může být doplněn o řadu dalších procedur včetně rehabilitace a psychorelaxace.

Roztroušená skleróza - kryoterapie Polárium celotělová kryoterapie - polárium


Léčení - kryoterapie při diagnóze roztroušená skleróza má zahrnovat 14 - 25 vstupů do kryokabiny na dobu 120 až 180 sekund.


Jsme soukromé nezdravotnické zařízení, na naše služby zdravotní pojišťovny nepřispívají.

Pobyt pro prevenci a podporu léčení roztroušené sklerózy s využitím kryoterapie.


Program lze sestavit podle přání. Délka pobytu a rozsah péče se pak řidí možnostmi hosta. Zahrnuje procedury, které příznivě ovlivňují stav při roztroušené skleróze: individuální rehabilitační cvičení, masáže, pulzní magnetické pole, koupel se solí z Mrtvého moře , suchá uhličitá koupel, koupel s rašelinou, hydromasážní vyhřívaný bazén.

Podrobné informace
o cenách pobytů z lázeňským programem najdete na stránce
Ceník-Lázně

Rehabilitace
- Lázně Jablonec.
Specializace na psychické problémy - deprese a stres, pohybové ústrojí, revmatická onemocnění, nadváhu.

Roztroušená skleróza - ereska Ereska Roztroušená skleróza - Hydroterapie RS Roztroušená skleróza - koupele termál

Napište nám: Kontakt

Lázně Jablonec
tel. 483 310 623, 777310622 Další informace na téma roztroušená skleróza na webu: články, poradny určené nejen lidem s tzv. ereskou www.aktivnizivot.cz/roztrousena-skleroza Klub sklerotiků, www.ereska.cz Roztroušená skleróza - doktorka.cz nemoci.doktorka.cz/roztrousena-skleroza Roztroušená skleróza a moje maličkost zkušenosti jednoho pacienta www.tuzka.cz/ms/ Co znamená roztroušená skleróza? www.rodina.cz/clanek234.htm (RS) je onemocnění centrálního nervového systému. www.jersywoo.com/medicina/neurologie-roztrousena-skleroza.htm Abeceda Zdraví nemoci.abecedazdravi.cz/roztrousena-skleroza Wikipedie cs.wikipedia.org/wiki/Roztroušená_skleróza Informace o rehabilitacích a čínském cvičení Tai Chi www.roztrousenaskleroza.cz iDNES.cz www.zdravi.idnes.cz/roztrousena-skleroza-0uh-/nemoci.asp?c=A071130_124202_nemoci_bad Informace, přípravky, rady, lékařská poradna. www.prozdravi.cz/roztrousena-skleroza Regenerační přípravky - doplňky stravy, rostroušená sklerosa www.nakupnicentrum.cz/zdravi/roztrousena-skleroza Portál ROSKA www.roska.eu/roztrousena-skleroza-obecne/index.php


www.relaxace.com © 2009