revma revmatická artritida

Revma, revmatická artritida.
Lázně na revma, na revmatickou artritidu.

revma - artritida hydromasáže lázně na artritidu a revma

Revma, artróza, revmatická - revmatoidní artritida.

Lázně na revma od 7.850,- Kč, 7 dnů (6 nocí) + 10 procedur vhodných při léčení revma a revmatické artritidy: koupel s rašelinou, rašelinové obklady, pulzní magnetoterapie, suchá uhličitá koupel, Bodywave masáž, koupel se solí z Mrtvého moře, lymfatická masáž. Možnost využití vynikajících účínků kryoterapie v kryokabině. Více informací ZDE

Kryoterapie na revma v Lázních Jablonec.

Revma a revmatické obtíže, revmatická onemocnění kloubů.

Kryoterapie - nejefektivnější fyzioterapeutická metoda současnosti. Rychlá a účinná pomoc při léčení revma. Již po 2 dnech viditelně zmírní záněty, otoky, bolest. Od prvních aplikací v roce 2008 je metoda kryoterapie našimi klienty vysoce hodnocená pro rychlý dlouhodobý efekt, univerzálnost použití a neexistenci negativních vedlejších účinků. Příklady lékařských zkušeností a studií najdeze ZDE

Zvýhodněné pobyty při revma a artritidě:
 polárium, solné, uhličité a rašelinové koupele, teplé zábaly, magnetické pole, masáže .... vyberte si typ pobytu podle zdravotního stavu, časových a finanačních možností na stránce ceník - lázně.

Pobyty pro podporu léčení revmatických onemocnění,
artritidy a artrózy.
Délka a rozsah pobytu je individuální, Zahrnuje procedury, které příznivě ovlivňují revmatická onemocnění: masáže, pulzní magnetické pole, koupel se solí z Mrtvého moře, suchá uhličitá koupel, rašelina, hydromasážní vyhřívaný bazén, rehabilitační cvičení.

Každé kloubní onemocnění poškozuje chrupavku a vazivové tkáně. Nezbytnou podporou je zvýšený přísun kolagenu. Více ZDE
Kolagen Colvita - kapsle s přírodním kolagenem, mimořádně kvalitní forma kolagenu, přináší vynikající výsledky při regeneraci a ochraně chrupavek a vazivových tkání. Máme výborné reference od zákazníků, ale i z okruhu známých. Zásadně se snížily chronické bolesti v operovaném kotníku, bolavé klouby přestaly hlásit změnu počasí, bylo možné zrušit termín pro operaci "lupajícího" palce atd. Změny nastaly již v průběhu prvního měsíce užívání. Dosatečný přísun kolagenu nemocným a poškozeným kloubům je rozhodující pro zpomalení či zastavení degenerativních změn a snížení bolesti.

Revma
je výraz, který neoznačuje jedno konkrétní onemocnění. Je používán pro obtíže charakterizované jako bolesti kloubů, svalů, šlach, úponů - pohybového aparátu.

Revma - revmatická onemocnění mají mnoho podob, liší se projevy, rozsahem, závažností, trváním, možností léčení. Uvádí se, že zhruba polovina populace má některé revmatické obtíže. Revma se vyskytuje častěji u žen. Obecně se výskyt revmatizmu předpokládá u starších osob. Revmatické obtíže však postihují i mladší osoby a děti.

Nejčastější revmatická onemocnění:

Artróza (osteoartróza, osteoartritida) je patrně nejčastějším onemocněním z této skupiny. Jde o degenerativní postižení kloubní chrupavky. Ta ztrácí svou kvalitu, časem může úplně vymizet. Při pohybu kloubu pak dochází k bolestivému tření kostěných povrchů o sebe. Příčinou je změna metabolismu chrupavky. Typickým příznakem jsou takzvané startovací bolesti. Při prvním pohybu jsou bolesti intenzivnější, později se zmírňují. Součástí terapie je cvičení, redukce váhy, dlouhodobé podávání chondroprotektiv (MSM, glukosaminy).

Revmatoidní - revmatická artritida. Jde o zánět kloubních tkání doprovázený bolestmi, otoky, ranní ztuhlostí. Nemoc často postihuje více kloubů v těle současně. Při zánětu dochází ke „ztluštění“ tenké vrstvy kloubní výstelky, ta produkuje větší množství kloubní tekutiny. Zmnožení tkání a tekutiny pak působí bolestivý otok, doprovázený omezením pohyblivosti kloubu.

Psoriatická artritida (PsA) je chronické zánětlivé kloubní onemocnění charakterizované současnou přítomností artritidy a psoriázy.

Bechtěrevova nemoc - ankylosující spondylitida,
Zánětlivá bolest páteře je nejvýraznější v klidu, po rozhýbání zpravidla ustupuje. Bolesti přicházejí i v noci a k ránu. Bolest je doprovázená ztuhlostí. Později dochází k omezení pohyblivosti páteře, příp. i velkých kloubů.

Příčina zánětlivých revmatických chorob není zcela jasná. Shoda panuje v názoru, že se jedná o autoimunitní onemocnění. Imunitní systém reaguje na tkáně vlastního těla jako na cizorodé organizmy a ničí je.

Prevenci i léčbu revmatických onemocnění a většiny chorob souvisejících s chybnou reakcí imunitního systému lze ovlivnit komplexním přístupem. Razantním impulzem k potlačení prozánětlivé aktivity lymfocytů, příčiny nemoci, je chladová terapie. Již pouhých 20 aplikací přináší markantní změny. Během 3 dnů se významně se snižuje bolestivost. Po 14 dnech rozsah a intenzita potíží často na dlouho mizí. Důležité informace o prevenci a některých okolnostech léčby: poruchy imunitního systému.


Poznatky dnešní medicíny neumožňují revma či revmatická onemocnění zcela vyléčit. Podávání léků má za cíl snížení aktivity nemoci, zmírnění příznaků, zpomalení vývoje.

Na potlačení bolesti v akutním stadiu revma a revmatických onemocnění se používají tzv. nesteroidní antiflogistika - antirevmatika (např. Ibubrufen, Acylpirin), která mají schopnost zmírnit bolest i probíhající zánět, ale nemůžou přímo ovlivnit samotný chorobný proces. K tomu jsou určeny léky ze skupiny „chorobu modifikujících“, ale protože jejich účinek nastupuje obvykle až po několika týdnech nebo měsících, na překlenutí tohoto období se můžou v kombinaci s NSA použít i kortikosteroidy (např. Prednison), které mají silný účinek proti zánětu a proti bolesti.

Průlomem v terapii revma a revmatických onemocnění jsou tzv. biologické léky. Biologická léčba je založená na proteinech zkonstruovaných v genetickém inženýrství. Tlumí nesprávnou aktivitu uvolňování prozánětlivých buněk imunitního systému. Zklidní a často dlouhodobě utlumí projevy revmatických onemocnění.

KRYOKABINA: Lékaři v České republice ordinují extrémní kryoterapii omezeně, přestože jde o metodu, kterou již více než 30 let s vynikajícími výsledky aplikuje řada revmatologů
a imunologů na klinikách a revmatologických pracovištích ve světě. K propagátorům kryoterapie při léčbě revma, revmatických a bolestivých onemocnění patří např. Prof. Dr. sc. med. Winfried Papenfuss, šéflékař, Inselklinik Herigsdorf, Dr. med. L. Jonas, Rehabilitationszentrum in Bad Häring, Dr. med. Karen Nöcker, šéflékařka oddělení ortopedie a revmatologie rehabilitační klinky Brandis, Prof. Dr. Włodzimierz Samborski, Department of Rheumatology, University of Medical Sciences, Poznan, Dr. med. Gudrun Schwenke, Johanniter-Krankenhaus Rheumazentrum Treuenbrietzen, Dr. Magdalena Sobieska, Department of Immunology, Karol Marcinkowski University of Medical Sciences in Poznan, Doz. Dr. med. J. Teuber, Klinik Herzoghöhe Bayreuth, Prof. Dr. med. R. Fricke, Weserlandklinik Bad Seebruch a mnoho dalších. Pro léčbu revmatických onemocnění ji doporučují např. Lázně Teplice nad Bečvou http://www.polarium-teplice.cz/terapie.htm a Beskydské rehabilitační centrum Čeladná http://www.brc.cz/polarium/indikace/ , kryoterapii používají Lázně Jáchymov i Lázně Teplice v Čechách.

Kryoterapie - léčba chladem. Léčí příčinu onemocnění, tj. má schopnost opravit chybnou reakci lymfocytů. Lázně Jablonec nabízejí pobytový i ambulantní program s využitím kryokabiny již od dubna 2008. Uskutečnily se stovky aplikací s vynikajícími výsledky. Kryo program může být doplněn o řadu dalších procedur vč. rehabilitace.


Artróza - artritida - kryoterapie revma Revma - revmatická onemocnění - léčba


Léčení revma, revmatických onemocnění: doporučujeme 14 - 25 vstupů do kryokabiny na dobu 120 až 180 sekund.


Jsme soukromé nezdravotnické zařízení, na naše služby zdravotní pojišťovny nepřispívají.

Naprosto nedoceněný je přínos dlouhodobého užívání Aloe Vera Barbadensis Miller.
Dnes je již spolehlivě prokázán tzv. imunomodulační účinek, tj. schopnost regulovat nesprávné reakce imunitního systému. U kloubních onemocnění jsou mimořádně příznivé zkušenosti s dlouhodobým užíváním varianty Aloe Freedom, obohacené o chondoprotektiva MSM, chondroitin a glukosamin sulfát.

Lázně na revma zima Lázně na revma a artritidu - zima Revmatická onemocnění - koupele termál

 


Napište nám: Kontakt

Lázně Jablonec
tel. 483 310 623, 777310622 
info@relaxace.com

Revma, revmatické choroby a onemocnění na webu: Revmatická onemocnění - Prof. MUDr. Jiří Vencovský http://vademecum-zdravi.cz/revma-neni-jedna-nemoc Revmatoidní artritida http://www.bolestkloubu.cz/co-je-to-revmatoidni-artritida/novinky-a-aktuality/revma-a-moznosti-lecby.aspx Trápí vás revma? Zkuste přírodní enzymy www.wobenzym.cz/verejnost/enzymy/trapi-vas-revma-/tabid/933/Default.aspx Revma klub www.revma.wz.cz Revmatologický ústav www.revma.cz Revma liga v ČR www.revma.cz/liga/ Revma - informace, přípravky, rady. www.prozdravi.cz/revma/ Revma přírodní léčiva www.revma.prirodnileciva.cz/ Revma se týká poloviny obyvatel www.zdravi.idnes.cz/revma-se-tyka-poloviny-obyvatel-daq-/zdravi.asp?c=A070718_095214_zdravi_bad


www.relaxace.com © 2009