Lymfodrenáž, lymfoven, lymfatické masáže.

Přístrojová lymfatická masáž, ruční - manuální lymfodrenáže.

Lymfatické masáže Lázně Jablonec


Lymfomasáže - lymfoven.

Lymfodrenáž - lymfoven na dolní i horní končetiny. Aktivace lymfatického systému
s využitím dynamického podtlakového systému Vacu Shape. Rozšíření lymfatických cév pomocí pulzního magnetického pole (distanční - indukční elektroléčba). Golf Beautytherm Profi - uvolnění kapilár lymfatického systému v podkožních tkáních s využitím infračerveného tepelného záření. Aktivace toku lymfy v celém organizmu pomocí celotělové kryoterapie v poláriu. Vibrační plošina.


Lymfoven - týden: pobyt od neděle do pátku, 6 x přístrojová lymfatická masáž lymfoven. Program lze libovolně rozšířit o další procedury. InBody diagnostika, analýza složení těla
s grafickým výstupem, v pobytových programech 1x zdarma, dále dle ceníku.

Lymfatický systém:

6 nocí, 2x ruční lymfodrenáž 60 minut, 6x Lymfoven, 1x hydromasážní bazén 60 minut,
3x magnetoterapie 30 minut, 3x suchá uhličitá koupel CO2-terapie 30 minut, 6x fitness trenažér 10 minut. Rozsah: 13 hodin. Cena

Lymfatický systém - Basic.
6 nocí, 7x Lymfoven 50 minut. Možnost výběru dalších procedur z ceníku.
Ambulantní docházkové programy:
lymfatické masáže Lymfoven, podtlakový systém VacuShape, vyhřívané bandáže, kryoterapie. Provoz denně, i o víkendech a svátcích, od 7.30 do 20.00. Termíny lze domluvit telefonicky na 777 310 622.

 

Význam lymfomasáže - lymfodrenáže: lymfatické masáže ( lymfodrenáže ) uvolňují lymfatické cévy, aktivují pohyb lymfy. Lymfatická síť tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídá za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů.

V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné mízní - lymfatické uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin na nohách a pažích je v kůži a podkožních tkáních. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.

Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Stres, nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž.

Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním.

Lymfatická masáž - lymfodrenáž
, manuální lymfatické drenáže i přístrojové lymfodrenáže, Lymfoven a VacuShape, využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění lymfatických uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organizmu.

Lázně Jablonec nabízejí ruční i přístrojovou lymfodrenáž - lymfatickou masáž, která je vhodná jako preventivní ošetření u osob vystavených stresu, dlouhému stání, pri práci v obchodě, dopravě apod. Pomáhá rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, turistice, sportu. Lymfodrenáž se užívá i pro zlepšení stavu pokožky zejména, dekoltu a obličeje, k prevenci vrásek, jako účinný prostředek při boji s celulitidou (pomerančová kůže). Neobyčejně rychlých, výrazných a trvalých výsledků lze dosáhnout spojením lymfodrenáže, podtlakového pohybového systému Vacu Shape, kryoterapie v poláriu a účinků vibrační plošiny. K aktivaci lymfatického systému se přidává maximální prokrvení a okysličení podkožních tkání, uplatní se protizánětlivé působení kryoterapie, pokožka se působením střídavého podtlaku napíná a omlazuje. Radikálně, až 3x rychleji, se snižují zásoby podkožního tuku.

Terapeutické užití lymfodrenáže, ruční i přístrojové:
otékání kotníků po nadměrné zátěži dolních končetin
otoky v břiše, často přisuzované otylosti
otoky očních víček, mízních uzlin
dechové potíže bez zřejmé vnější příčiny
sklon k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému
migrény, bolesti hlavy a jejich prevence
bolesti páteře, svalů
otoky obličeje
celulitida
akné, suchá pleť, rozšířené žilky
otoky, napětí, křeče končetin
porucha látkové výměny v kloubech - artróza, dna
bolesti těla po sportovních výkonech
odstranění stresových metabolitů
relaxace, regenerace, detoxikace
křečové žíly, žilní nedostatečnost

Lymfodrenáže - lymfoven 14


Lymfatická přístrojová masáž - lymfodrenáž
(Slide Styler, Body Styler, Lymfoven 14).
Používáme lymfoven, který umožňuje kompresní lymfodrenáž. Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramo-vaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel, kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Masáž je většinou vnímána jako velmi příjemná. Již po první proceduře v délce zhruba 45 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. Ke zmírnění celulitidy je optimální absolvovat 10 - 15 ošetření. Existují značné individuální rozdíly, které závisí na věku a na stupni postižení vaziva. Břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tom to ohledu se výsledek dostavuje již po první proceduře. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.

Přístrojová lymfodrenáž založená na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny podpoří jak lymfatický tak i žilní systém. Uplatňuje se i jako masáž končetin, uvolňuje svaly, vazy, zlepšuje prokrvení tkání. Cena: za 10 ošetření ambulantní formou je 2000,- Kč.

V současné době nejúčinnější podporou lymfomasáží s velmi dobrým efektem proti celulitidě, podkožním tukům a ztrátě elasticity pokožky je Vacu Shape, (někde též Vacu Well, Vacu Step), zařízení umožňující chůzi v podtlakové kabině.

Další procedury, které aktivují lymfatický systém,
ovlivňují podkožní tkáně, zmírňují celulitidu, podporují účinky lymfodrenáže: pulzní magnetické pole, suchá uhličitá koupel , tepelné zábaly, solné koupele, hydromasáže. Razantně zvýšit energetický výdej organizmu, akcelerovat metabolizmus a aktivovat lymfatický systém je možné využitím kryoterapie (kryolipolýzy) v POLÁRIU.

Program Cryo - cell: novou zbraní proti celulitidě, tukům a stárnutí pleti je kryoterapie


lymfatické masáže + Kryoterapie - kryosauna lymfodrenáže + Polárium - kryoterapie - kryokabina


Očista organizmu, detoxikace.
Speciální kombinace procedur podporujících odstranění toxinů, odumřelých buněk, solí, tuků, nežádoucích bakteriálních kultur z tkání a střeva.
6 nocí se snídaní, 3x colon hydroterapie, 4x přístrojová lymfomasáž Lymfoven, 4x suchá uhličitá koupel, 3x hydromasážní bazén, 4x koupel se solí z Mrtvého moře. Doporučené rozšíření: ruční lymfatické masáže.

Relaxační hubnutí:
úbytky v průměru 10% na obvodu pasu a stehen a 3 - 5 kg na váze lze očekávat při kompletní kůře se 40 hodinami procedur.

Quatro Efekt vynikající výsledky dosahované na Vacu Shape při hubnutí, potlačení celulitidy a obnově pružnosti kolagenních vláken v podkožním vazivu lze významně posílit dalšími procedurami. Pro zrychlení metabolizmu, aktivaci lymfatického systému, uvolnění a regeneraci vazivové tkáně se osvědčuje současně aplikovat Polárium, vyhřívané bandáže Golf Beautytherm Profi a sekvenční lymfodrenáž přístrojem Lymfoven. Kombinace procedur je velmi účinná, uplatní se rovněž při hubnutí po porodu, ale i na pánská břicha.

Při snížené průchodnosti lymfatických cest, při bolestech v kloubech, potížích s trávením a zažíváním či s pokožkou - akné, lupénka, alergie, plísně - doporučujeme dlouhodobé užívání Aloe Vera Barbadensis Miller.


NAPIŠTE NÁM kontakt.

Hubnutí .

www.relaxace.com © 2009