wellness Jablonec hot stones Relax Jablonec hot stones wellness hotel Jablonec

Lávové kameny
Masáž pomocí horkých lávových kamenů - Hot Stones Therapy, La stone therapy

Masáž horkými lávovými kameny kameny

je technika stará jako lidstvo samo. Všechny dávné civilizace všech světadílů znaly již před mnoha tisíci lety zázračné působení sopečného kamene. Terapie horkými kameny spojuje sílu tří elementů - země, ohně a vody. Horké i studené kameny se používaly k léčení v době antiky, v Číně, Indii, Mezopotámii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány či na Havaji. Jako mnoho jiných zkušeností a poznatků i toto umění lékařů a léčitelů dávných kultur je dnes přijímáno moderní civilizací. Současný svět znovu objevuje jednu z nejúčinnějších masáží a zázračné teplo lávových kamenů je stále oblíbenější.

Neexistuje jiná masáž, která dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny.
Masáže lávovými kameny jsou jedním z nejpříjemnějších způsobů masáží, které můžete zažít.

Masáž s lávovými kameny naprosto překonává klasické masáže svými účinky na tělo i duši. Zažijete pocit naprostého uvolnění a harmonie, zcela zapomenete na okolní svět a všední starosti kolem sebe.

Jde jednou z nejlepších terapií k odstranění stresu a vnitřního neklidu. Představte si příjemné teplo přicházející z vulkanických kamenů do každé části vašeho těla. Nádherně si odpočinete a ještě dlouho po masáži budete cítit blahodárné uvolňující teplo.

Jak masáže probíhají.
Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 55 stupňů. Postupně se zahřáté kameny pokládají na vybrané body na zádech. Pak následuje speciální jemná masáž nohou a zad rukou i kameny. Ve druhé části procedury ležíte na zádech. Kameny se umisťují na vybraná místa a pokračuje masáž nohou zepředu, reflexní masáž chodidel menšími kamínky. Navazuje masáž rukou, oblasti krku, dekoltu a obličeje. Masáž kameny se prokládá prvky klasické masáže. Ke zvýšení efektu lze použít různé přírodní vonné oleje. Kameny se vkládají do rukou, na plosky nohy, mezi prsty. Je dobré s terapeutem komunikovat, sdělovat své pocity, upozornit, pokud by teplota kamenů nebyla příjemná - citlivost pokožky je velmi individuální.

Lávové kameny - masáž Masáž lávovými kameny Lávové kameny, relaxační masáž

 

Masáž lávovými kameny je výbornou relaxací. Teplo sálající z hladkého kamene prostupuje do organizmu až 3 cm hluboko. Ovlivňuje fyziologické procesy, uvolňuje, odstraňuje nervozitu a stres, nespavost a další problémy, které souvisejí s vysokými nároky na psychiku. Přináší celkové uklidnění, nesmírně slastné pocity bezpečí, kdy starosti a stresy samovolně odplývají. Na tělesné úrovni pomáhá teplo z kamenů uvolňovat ztuhlé svaly, bloky, křeče. Uleví od bolesti v kloubech, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Odplavuje škodlivé látky z tkání, napomáhá ke správné funkci lymfatického systému, jater ledvin. Mimořádně silné jsou kosmetické účinky, masáž zvláční pokožku, teplo otevře póry. Blahodárným vlivem na lymfatický systém působí lávové kameny proti celulitidě. Na úrovni energetické harmonizuje funkce čaker (energetických center) i meridiánů (energetických drah), navozuje meditační stav. Pocity a účinky vydrží po několik dnů.

Po ukončení masáže je dobré nevstávat, zůstat několik minut v klidu na lehátku. Masáž lávovými kameny je výrazně intenzivnější než klasická masáž a člověk po nějakou dobu absolutně uvolněný až malátný. Alespoň hodinu po masáži, nejlépe po celý zbytek dne, se nedoporučuje fyzická námaha, řízení auta a další psychicky a fyzicky náročné činnosti. Důležitý je dostatečný přísun tekutin, nejlépe neperlivé vody nebo zeleného čaje. Nedoporučuje se káva a alkohol.

Hlavní zdravotní účinky hot stones - masáže lávovými kameny:

Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
Hluboce relaxuje a harmonizuje organizmus
Postupně prohřívá celé tělo
Pomáhá detoxikaci organismu
harmonizuje energii v těle
posiluje paměť a zlepšuje koncentraci
zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, neurózy, deprese
urychluje metabolismus a reguluje zadržování tekutin v těle
upravuje potíže s trávením a přibýváním na váze
zmírňuje klimakterické obtíže
posiluje imunitní systém
pomáhá při potížích pohybového aparátu, bolestech zad, šíje a kloubů, revma, artrózách
vynikající regenerace po zátěži, sportovních výkonech

Masáž lávovými kameny je doporučována všem kdo mají problémy se spánkem, nesoustředěností, neschopnosti se uvolnit, podnikatelům, kteří jsou pod neustálým tlakem a lidem, kteří jsou nuceni podat v krátkém období špičkový výkon.

Kontraindikace.
Masáž jakéhokoli typu není vhodná, příp. je možná jen při zvýšené opatrnosti:

Bezprostředně po jídle či velké fyzické námaze.

- křečové žíly (upozorněte terapeuta, pokud máte křečové žíly, aby se jim mohl vyhnout, některé nejsou vidět)
- intenzivní nebo bolestivá menstruace
- v těhotenství
- při vysokém krevním tlaku, městnání žil, varixech
- otevřené rány a modřiny
- hypersenzitivita na teplo
- vysoký krevní tlak
- onemocnění srdce
- diabetes
- epilepsie
- infekční onemocnění
- kožní infekce
- záněty

NAPIŠTE NÁM

e-mail pro odpověď:
Dotaz k procedurám, na obsah programů, volné termíny atp. můžete uvést v textu.
wellness lázně v zimě masáže whirpool wellness spa
Další odkazy na webu:
Masáž lávovými kameny www.darujsen.cz/masaz-lavovymi-kameny-p-435.html Lávové kameny příjemné a luxusní zároveň www.dejtonej.cz/darek/lavove-kameny-pro-dva Masáž lávovými kameny katalog masérů a masážních salónů www.masaze.info/masaz-lavovymi-kameny/
Studio Dorn Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci
www.studiodorn.cz/index.php?/Lavove-kameny.html

www.relaxace.com © 2009