hydrocolon terapie

Hydrocolon terapie.
Colon - kolon hydroterapie.

Hydrocolon Lázně  bazén Lázně  hydrocolon hydrocolon Jablonec

Hydrocolon - výplach tlustého střeva - střevní sprcha.
Detoxikace - očistná kůra.

Shrnutí.
Očista tlustého střeva pitnou kůrou - užíváním Aloe Vera, případně metodou hydrocolon, by měla býtprvním krokem při léčbě autoimunitních onemocnění (alergie, astma, artritidy, revma, fibromyalgie, lupénka, Bechtěrev, RS, kolitity ...). Velmi efektivním postupem při léčení autoimunitních nemocí je aplikace kryoterapie. Příklady lékařských zkušeností a studií najdeze ZDE. U mykóz i bakteriálních onemocnění se skvěle uplatní preparát Candimis. Očista střeva a hydrocolon platí za důležitou součást prevence nádorového onemocnění tlustého střeva, nejčastější formy rakoviny. Zvýšuje výkonnost a vitalitu, pomáhá překonat dlouhodobou únavu. Je vynikající podporou hubnutí. Spolu s celotělovou kryoterapií jde o silný nástroj k nápravě chybných imunitních reakcí.

Aleternativa k ošetření hydrocolon. U našich klientů se osvědčilo doporučení využít očistných účinků Aloe Vera. Kůra spočívající v denním užívání cca 0,8 dcl gelu trvá obvykle 6 týdnů. Očištění a regenrace sliznice trávicího traktu a tlustého střeva je šetrnější a stejně kvalitní, jako po výplachu. Aloe navíc zprůchodní cévy lymfatického a krevního systému. Pomáhá na všech úrovních organizmu, příznivě ovlivňuje funkce imunitního systému. Vynikající výsledky byly potvrzeny při rematických onemocněních, lupénce, alergiích. Cena za 3 litry čistého gelu Aloe Vera Barbadensis Miller je 2.070,-. Při kvasinkových onemocněních, plísních, zácpách, průjmech, akné, alergiích .... doporučujeme zároveň unikátní oregánový olej Candimis více zde. Efekt užívání oleje je patrný velmi rychle, zpravidla do dvou týdnů.

Hydrocolon - pobyty:
V součcasné době nabízíme pobyt od pondělí do pátku,
4 noci + 3x hydrocolon. Cena je 4600,- Kč. Při požadavku na samostatný pokoj + 800,- .
Na ošetrení se dojíždí, cca 25 minut autem.
K pobytu je možné objednat další procedury podle vlastního výběru nebo na základě našeho doporučení. Nejčastěji jsou to lymfatické masáže, solné koupele, suchá
uhličitá koupel, kryoterapie .. Z ceniku na ně poskytujeme slevu 10%.

HydroColon - kolon - hydroterapie.
Očista tlustého střeva výplachem, colon hydroterapie - hydrokolon, je velmi stará metoda. Současná podoba této techniky byla vyvinuta v USA. Dnes je běžnou součástí prevence
i terapie. Rychle a razantně pomáhá překonat důsledky moderního životního stylu a špatné životosprávy. Stejně jako léčba antibiotiky i hydrokolon však zbavuje střevo zdraví prospěšných bakterií typu lactobacilus. Po oštření je nezbytné kultury obnovit.

Tlusté střevo je významnou součástí trávicího traktu a imunitního systému. Až 80% lymfatických cév se nachází v břišní dutině. Za normálních okolností jsou zde trávicí procesy zajišťovány množstvím mikroorganizmů, které žijí ve vzájemné symbióze.

Nerovnováha ve složení střevní mikroflóry nastáva velmi snadno. Příčinou bývá zejména snížená přítomnost vlákniny a převaha živočišných bílkovin a tuků v potravě, průjmové onemocnění či zácpa. Na sliznici tlustého střeva se pak dluhodobě usazují a opouzdřují zbytky potravy, stávají se živnou půdou pro rozvoj mykóz, anaerobních hnilobných a kvasných procesú. Kvasinky, plísně a bakterie se na těchto zbytcích množí a narušují přirozenou rovnováhu. Produkují ve zvýšené míře toxiny, které procházejí bariérou sliznice do krve i lymfatického řečiště. Zásadním způsobem pak zatěžují organizmus a narušují funkce imunitního systému, mohou být příčinou chybných reakcí imunitních buněk. Způsobují tak řadu závažných zdravotních problémů a chronických onemocnění, včetně autoimunitních. Rozvíjí se dysbioza - autointoxikace, poškození organizmu jedovatými toxiny z vlastního trávicího traktu. Narušuje se schopnost mikrokapilár ve sliznici vstřebávat důležité vitamíny, živiny a kyslík.

Mezi časté potíže, které jsou tímto procesem přímo způsobeny nebo podporovány patří:

bolesti hlavy, chronická únava,
kožní poruchy, alergie, akné, lupenka,
astma, bronchitida,
revmatická onemocnění, artritida, bechtěrev, roztroušená skleróza, parkinson,
různá plísňová onemocnění, mykózy, kandidoza (candidoza - candida albicans)
nadváha, kloubní problémy, dna,
vysoký krevní tlak, chudokrevnost,
ztráta obranyschopnosti, náchylnost k onemocnění, chronická rýma,
bolesti v kříži, bolesti sedacího nervu,
zácpa, páchnoucí dech, tělesný zápach, zvětšené břicho.

Pro nápravu takových potíží se proto doporučuje:
ozdravit jídelníček, zařadit do programu pravidelný pohyb a hlavně odstranit zdroj toxických metabolitů - hnilobné bakterie, kvasinky a plísně ze sliznice tlustého střeva.

Hydrocolon terapie nabízí razantní a rychlou pomoc. Zásadně se liší od obyčejného klystýru. Ten při použití zhruba 2 litrů vody zasahuje pouze malou část střeva, cca 15 cm před konečníkem. Tlusté střevo je dlouhé zhruba 1,5 metru.

hydrokolon - výplach tlustého střevaHydrocolon terapie


Výplach při hydrocolon terapii probíhá vleže na zádech. Do střeva je pomocí aplikátoru konečníkem vháněna střídavě studená a teplá voda. Nestejná teplota povzbuje peristaltiku a omývá střevo až k oblasti apendixu. Hydroterapie šetrně rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, kalové masy, patogenních mikroorganismů a parazitů. Zároveň aktivuje imunitní systém. Voda s nečistotami je pak odváděna, aniž by byl cítit jakýkoliv zápach, celý systém je uzavřený. Klient i personál může v průhledné trubici sledovat vyplachovaný obsah. Střevy projde postupně až 50 litrů vody. Colon hydroterapie nebývá doprovázena zvlášť nepříjemnými pocity. Nezpůsobuje žádné bolesti či křeče, jen v určitých fázích procedury se dostavuje pocit plnosti střeva.
V rámci očistné kůry hydrocolon se provádí alespoň 5 aplikací. Po výplachu je doporučeno užívat preparát s mikrobiální flórou – minimálně lactobacillus acidophillus, lactobacillus rhamnosus a bifidobacterium bifidum. Optimální je kombinace hydrocolon terapie nebo kůry Aloe s kryoterapií, lymfodrenáží, magnetoterapií, suchou uhličitou koupelí.

Den před procedurou hydrocolon je třeba přijímat jen lehce stravitelnou potravu: nekynuté pečivo, jogurt, kefír, kaše, ryby, těstoviny, rýži, brambory, zeleninové polévky, čaj, vodu bez bublinek. Nevhodné jsou nadýmavé potraviny: luštěniny, čerstvé pečivo, zelí, kapusta, syrová zelenina a ovoce, maso, mléko.
Pro ty kdo chtěji i hubnout, doporučujeme v průběhu výplachů či pitné kůry nahradit stravu alespoň zčásti přípravkem FiguAktiv. Více informací najdete na stránce Dieta - hubnutí.

Kontraindikace pro hydro colon terapii jsou: akutní střevní onemocnění, tuberkulóza, nádor, vředovitý zánět, stavy po odebrání části střeva, vrozené deformace střeva. Nedoporučuje se při Crohnově chorobě, těžkém srdečním onemocnění, v těhotenství nebo krátce po chirurgickém zákroku v dutině břišní.

Očistná detoxikační kůra - Aloe Vera Barbadensis Miller.
Srovnatelný efekt
jako hydrocolon terapie má i užívání Aloe Vera Barbadensis Miller. Pitná kůra v trvání 3 měsíců očistí dokonale trávicí trakt vč. tlustého střeva od nežádoucích mikroorganizmů, zprůchodní cévy krevního i lymfatického systému, odbourá cholesterol
a dodá organizmu řadu látek nezbytných pro správnou funkci imunitního systému. Máme opakovanou zkušenost, kdy klient po pitné kůře přišel dokončit očistu výplachem, ten však již nebyl nutný. Rovněž úbytky na váze byly po zhruba tříměsíční kůře s aloe 3 - 6 kg, tedy výraznější, než po hydrocolon terapii. Více o Aloe ZDE.


Další procedury, které podporují detoxikaci prostřednictvím aktivace lymfatického systému: lymfomasáže, vacushape, magnetoterapie, suchá uličitá koupel, vyhřívané bandáže, solné a hydromasážní koupele.


Lymfodrenáž pro detoxikaxi Hydrocolon Pulzní magnetické pole, podpora hydrocolon terapie hydrocolon + Suchá uhličitá koupel
hydrokolon + Vyhřívané bandáže pro hubnutí Hydromasáž  - voda 36 stupňů C

Při všech potížích s pokožkou - akné, lupénka, alergie, plísně - pomáhá dlouhodobé užívání Aloe Vera Barbadensis Miller. Díky vynikající kompozici enzymů, saponinů, aminokyselin, stopových prvků a vitamínů umožňuje očistu vnitřního prostředí organizmu (střeva, cévy, játra, mikrokapiláry vyživující buňky ve tkáních) a optimalizaci funkcí imunitního systém. Normalizuje krevní tlak, významně zlepšuje stav při diabetu. Základní pitná kůra představuje 6x 1 litr gelu (užívá se zhruba 5 měsíců). Problémy pohybového ústrojí, bolavé klouby, otoky, poúrazové stavy velmi účinně odstraňuje Aloe obohacená o glukosamin sulfát a MSM.

Candimis - oregánový olej.
Jedinečný preparát při plísních (Candida albicans), proti bakteriím (Salmonela, Staphylococcus ) a virům (Herpes). při průjmech a zácpách, alergiích, lupénce .. Více zde

Pro nápravu řady zdravotních potíží a při rehabilitaci doporučujeme využít účinků kryoterapie v POLÁRIU. Hlavním přínosem této nejmoderněší metody je mnohonásobné zrychlení hojivých procesů, snížení bolestí vč. migrén a mestruačních potíží, rychlé uvolnění zatuhlých svalů, optimalizace funkcí imunitního systému a celkové zvýšení psychické i fyzické výkonnosti. Velmi dobré výsledky jsou dosahovány u revmatických onemocnění, lupenky, akné, astma, psychických potíží, celulitidy, nadváhy a j. Kryoterapie má imunomodulační účinky, tlumí aktivitu prozánětlivého TNF alfa prostřednictvím neurohumorální regulace činnosti imunitních buněk. Prochlazení tukových tkání má vynikající lipolytický efekt, vede k trvalému odbourání tukových buněk. Více na stránce kryolipolýza.


Polárium - kryoterapie - kryokabina doplněk hydrocolon terapie Kryoterapie - kryosauna k pobytu Hydrocolon.

 

Relaxační hubnutí - úbytky v průměru 10% na obvodu pasu a stehen a 3 - 5 kg na váze lze očekávat za 10 dnů se 40 hodinami procedur.

Více informací o programu Relaxační hubnutí: BMI - Dieta

 

Objednávka, rezervace, dotazy.


Další procedury, programy a informace: Relaxační Lázně Jablonec

relaxační lázně zima wellness zima relaxační koupele termál


Tel. 483 310 623, 777 310 622 
info@relaxace.com

 


www.relaxace.com © 2009