BMI - index - výpočet

lázně BMI hubnutí bmi lázně na hubnutí relax - wellness

BMI - index body mass je výpočet nejčastěji používaný pro posouzení obezity.

Výpočet BMI může sloužit k určení závažnosti nadváhy.

Tělesná hmotnost v kg
BMI = ---------------------------
druhá mocnina výšky v metrech

Zadejte výšku v cm a váhu - celé kg:
Výška:
Váha:
váš BMI je:


Interpretace výpočtu indexu BMI:

Index BMI do 18: Podváha, stav se zdravotními riziky. Neuškodí vám 2 - 3 kg přibrat. Pro zásobení organizmu všemi nezbytnými živinami (vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy ..) lze doporučit speciální koktejly, výtažky z bylin. multivitamíny. Ke stávající výživě přidat nejméně jednu porci FiguAktiv či Nahrofit denně.

Index BMI 18 - 25: Ideální váha. Pro udržení dobré kondice stačí respektovat pravidla racionální životosprávy - přiměřený pohyb, pravidelná a pestrá strava, střídmost v neřestech (nikotin, kofein, alkohol ...). Doporučujeme pouze preventivní užívání suplementů s vitamíny a minerály, pití šťáv z bylin.

Index BMI 25 - 30: Nadváha a zvýšená zdravotní rizika. Je čas zabývat se životosprávou. Pro dosažení ideální váhy doporučujeme pravidelný pohyb a přiměřenou fyzickou zátěž. Je důležité mít přehled o energetických hodnotách obvykle konzumovaných potravin, doporučených denních dávkách, režimu stravování a pití. Kaloricky bohatá jídla je možné konzumovat výjimečně. Zvolte mírnou dietu k hubnutí, doplňkově zařaďte i nízkokalorické koktejly, kterými nahradíte svačinu, příp. jedno jídlo, dodržujte pitný režim. Vhodná je přesná InBody diagnostika a konzultace o pravidlech výživy. Pomůže týdenní wellness pobyt se zaměřením na nadváhu.

Index BMI 30 a více - znamená obvykle o 20 a více % vyšší hmotnost proti doporučeným hodnotám. Zhruba 3 x se zvyšuje riziko vzniku diabetu, hypertenze, bolestí zad a kloubů, ICHS a mozkové cévní příhody. Ignorovat přibývání váhy je velmi riskantní. Neodkládejte změnu, objednete si pobyt se speciálním programem na hubnutí ZDE.

Index BMI 30 - 35: Tento výpočet signalizuje obezitu a vysoká zdravotní rizika. Rozhodněte se pro hubnutí, ideálně půl kilogramu za týden. Nezbytná bude dieta a zásadní změna stravování, zvýšená konzumace zeleniny a bílého masa, minimum cukrů
a tuků, jídlo 5x denně, pít alespoň 2 litry za den, zařadit pravidelný pohyb (alespoň 30 minut rychlé chůze). Využijte i přípravků, které pomáhají odbourat tuky a dodávají tělu dostatek biologicky významných látek. Nízkokalorickými koktejly dlouhodobě nahraďte jednu svačinu a alespoň večeři.

Index BMI 35 a více: výpočet ukazuje závažnou obezitu spojenou s velmi vysokými zdravotními riziky. K hubnutí je nezbytná dieta, změna životosprávy a stravovacích návyků. Optimální tempo hubnutí je snížení váhy v průměru o jeden kilogram za týden po dobu alespoň 6 měsíců. Neobejdete se bez radikální změny ve výběru potravin. Jednoduchá, účinná a rychlá cesta k trvalým změnám je dieta se systémem komplexní náhrady stravy řadou instatntních polévek, nápojů a detoxikačních čajů

Index BMI je výpočet vyjadřující poměr celkové hmotnosti (váhy) k výšce. Nemusí podat zcela spolehlivou informaci. Dvě osoby o stejné výšce a celkové váze, tedy se stejným výpočtem indexu BMI, se mohou lišit hmotností tělesného tuku, vody, kostí a svalů. Daleko objektivnější informaci je možné získat analýzou složení tělesných tkání diagnostickým přístrojem InBody. Přesné měření slouží k posouzení zdravotních rizik
a jako východisko pro doporučení změn ve výživě.

Zpět na Dieta - nadváha


www.relaxace.com © 2009