Bechtěrev lázně

Bechtěrevova choroba - nemoc
Morbus Bechtěrev, ankylozující spondylitida.

Lázně Jablonec: pohybové ústrojí, rehabilitace.
Psychické problémy, deprese a stres.

Bechtěrevova nemoc - rehabilitace v teplé vodě Bechtěrev rehabilitace lázně Bechtěrevova nemoc lázně rehabilitace

Bechtěrevova nemoc, Bechtěrevova choroba.

Prevenci a léčbu chorob souvisejících s chybnou reakcí imunitního systému lze ovlivnit pomocí kryoterapie. Ta výrazně přispívá k potlační prozánětlivé aktivity lymfocytů. Zlepšení býva často patrné již po 10 aplikacích. Vědecká data ZDE.


Lázně Jablonec nabízejí
pobyt pro podporu léčení Bechtěrevovy nemoci s možností využít vynikající účinky kryoterapie v kryokabině. Týden a 12 procedur za 7.200,- Kč.
Délka pobytu a rozsah péče se řidí potřebami a možnostmi klienta. Program zahrnuje výběr procedur, které příznivě ovlivňují Bechtěrevovu nemoc: individuální rehabilitační cvičení, masáže, pulzní magnetické pole, kryoterapii, koupel se solí z Mrtvého moře, suché uhličité koupele, koupel s rašelinou, hydromasážní vyhřívaný bazén.

Jsme soukromé nezdravotnické zařízení, na naše služby zdravotní pojišťovny nepřispívají.
Podrobné informace o cenách pobytů z lázeňským programem najdete na stránce
Ceník-Lázně


Bechtěrevova choroba, léčení, kryoterapie. Kryokabina má mimořádně silné protizánětlivé účinky, ovlivňuje produkci hormonů, které rozhodují o reakcích imunitního systému.

Bechtěrevova choroba neboli ankylozující spondylitida je dlouhodobé zánětlivé onemocnění. Postihuje v první řadě tzv. sakroiliakální skloubení, tj. kloub mezi křížovou kostí a pánví, klouby páteře. Důsledkem je zvápenatění chrupavčitých a vazivových tkání
a postupné srůsty, tuhnutí až ankylóza (tj. úplné ztuhnutí) páteře. U části nemocných se zánět objeví i na periferních kloubech, nejčastěji kyčelních. Bechtěrevova nemoc postihuje asi 0,5 % populace. Nemoc bývá diagnostikována s mnohaletým zpožděním, při mírnějším průběhu, nemusí být odhalena vůbec. Onemocnění se projevuje nejčastěji u mladých mužů, může však postihovat také ženy a děti. Řadí se mezi nemoci související s chybnou funkcí imunitního systému, podobně jako revmatická onemocnění. Přesné příčiny, které tato onemocnění vyvolávají, známy nejsou. Léčba patří do rukou specialistů - revmatologů.

Bechtěrev - příznaky.
Nemoc se rozvíjí postupně v nepravidelných intervalech. Zpravidla se začíná projevovat bolestmi v kříži. Bolesti bývají nejvýraznější v noci, po celkovém zklidnění. Mohou se objevit i bolesti pat. Někdy člověka nemoc vzbudí, přinutí vstát a ulevit bolesti lehkým rozcvičením páteře. Bolesti v oblasti hrudní páteře se projevují omezením rozsahu dýchacích pohybů. Bolestivý je hluboký nádech i výdech. Mohou se objevit i příznaky celkového zánětu - mírné teploty, noční pocení a častá únava.

Bechtěrevova choroba - diagnóza.
Rozhodnutí o diagnóze " Bechtěrevova choroba " předchází vyšetření hybnosti páteře, rentgenové vyšetření, vyšetření krve a imunitního systému. Včasné určení správné diagnózy je velice důležité pro zahájení léčby, dříve než dojde k nevratnému postižení pohybového aparátu.

Léčba.
Bechtěrevova choroba není při dnešních léčebných možnostech zcela vyléčitelná. Podávání léků je zaměřené na zmírnění bolesti a působení proti zánětlivému procesu. Obvyklé je použití tzv. nesteroidních antirevmatik (např. Ibubrufen, Diclofenac), potlačujících zároveň zánět i bolest, příp. léků potlačujících nepřiměřenou imunitní reakci, tzv. imunosupresiva. V indikovaných případech je využívána velmi účinná biologická léčba, tj. podávání preparátů připravených s využítím poznatků genetického inženýrství. Podstatnou, zcela zásadní a nejvýznamnější součástí léčby Bechtěrevovy choroby je každodenní rehabilitace. Umožňuje zpomalit rozvoj nemoci a ovlivnit její další průběh. Pro zmírnění pohybových bolestí je vhodné provádět i cvičení ve vodě. Vztlaková síla vody některé pohyby usnadňuje. Cvičení ve vodě tak vede k uvolnění napětí a zlepšení pohybového rozsahu.

KRYOTERAPIE
Na zahraničních webových stránkách, zejména německých, je celá řada zajímavých informací o aplikaci kryoterapie při Morbus Bechtěrev. Uvádějí se příznivé účinky na snižování bolesti, zlepšení pohyblivosti při rehabilitaci, ale zejména zmírnění či zastavení zánětlivého procesu. Více odkazů k informacím najdete na konci této stránky.

Kryoterapie - léčba chladem má analgetické a protizánětlivé účinky, dokáže potlačit příčinu onemocnění, tj. má schopnost opravit chybnou reakci buněk imunitního systému.
Lázně Jablonec nabízejí pobytový i ambulantní program s využitím kryokabiny.

Bechtěrevova choroba kryoterapie Bechtěrev - Polárium rehabilitace - kryoterapie bechtěrevova nemoc


Léčení při diagnóze Bechtěrevova choroba zahrnuje 14 - 25 vstupů do kryokabiny na dobu 120 až 180 sekund. Kůra může zásadně zmírnit vývoj choroby, snížit bolestivost, zlepšit podmínky pro rehabilitační cvičení, které je jedním z hlavních terapeutických doporučení.

 

Lázně - bechtěrev - zima bechtěrevova nemoc - Hydroterapie zima Bechtěrevova nemoc - koupele termálOdkazy na téma Bechtěrevova choroba a kryoterapie:
www.schmerz-therapie-deutschland.de/pages/zeitschrift/z3_98/art_304.html , http://www.bechterew.de/mb/mb-therapie.htm#Kältekammer (Deutsche Vereinigung Morbus Bechterew e.V. Bundesverband)
www.kkh-demmin.de/innere/detail.php?rubric=Klinik+f%FCr+Innere+Medizin&nr=475
(Cryotherapie in der Kältekammer als Therapieform bei Morbus Bechterew).

V Čechách je extrémní kryoterapii, věnována téměř nulová pozornost. Přitom jde
o metodu, kterou již více než 30 let s vynikajícími výsledky aplikuje řada revmatologů
a imunologů na klinikách a revmatologických pracovištích ve světě. K propagátorům kryoterapie při léčbě revma, revmatických a bolestivých onemocnění patří např.
Prof. Dr. sc. med. Winfried Papenfuss, šéflékař, Inselklinik Herigsdorf, Dr. med. L. Jonas, Rehabilitationszentrum in Bad Häring, Dr. med. Karen Nöcker, šéflékařka oddělení ortopedie a revmatologie rehabilitační klinky Brandis, Prof. Dr. Włodzimierz Samborski, Department of Rheumatology, University of Medical Sciences, Poznan, Dr. med. Gudrun Schwenke, Johanniter-Krankenhaus Rheumazentrum Treuenbrietzen, Dr. Magdalena Sobieska, Department of Immunology, Karol Marcinkowski University of Medical Sciences in Poznan, Doz. Dr. med. J. Teuber, Klinik Herzoghöhe Bayreuth, Prof. Dr. med. R. Fricke, Weserlandklinik Bad Seebruch a mnoho dalších.

NAPIŠTE NÁM

e-mail pro odpověď:
Dotaz k procedurám, na obsah programů, volné termíny atp. můžete uvést v textu.

Fotoalbum

Další odkazy na webu:
Bechtěrevova choroba - Ordinace.cz www.ordinace.cz/clanek/bechterevova-choroba Klub lupusinek- Příbuzná onemocnění lupusu - Bechtěrevova choroba www.lupusinky.estranky.cz/clanky/pribuzna-onemocneni-lupusu/bechterevova-choroba Vademecum zdraví www.vademecum-zdravi.cz/bechterevova-nemoc/ Víte, co je to bechtěrev? doktorka.cz www.zdravi.doktorka.cz/vite-bechterev/ Bemer - Bechtěrevova choroba www.bemer.cz/diagnozy/Bechterevova-choroba/?page=43 .... téměř jedno století trvající výzkumy www.bolest-zad.cz/bechterevova-chorobaBECHTĚREVOVA NEMOC shopzdravi.cz www.shopzdravi.cz/bechterevova-nemoc/ Bechtěrevova choroba shop.cz prodejna v centru prahy www.001shop.cz/Bechterevova-choroba


www.relaxace.com © 2009