Astma bronchiale - bronchiální astma
soukromé lázně Jablonec

lázně bazén lázně Jablonec

Základní lázeňský pobyt od 7.200,-, 7 dnů + 12 procedur, které příznivě ovlivňují astma - kyslíková kůra, suchá uhličitá koupel, Bodywave masáž, koupel se solí z Mrtvého moře, lymfatická masáž, relaxace v magnetickém poli. Možnost využití vynikajících účínků kryokabiny. Více informací ZDE

Léčení astma s pomocí kryoterapie.

Kryokabina potlačuje záněty, otoky, uvoňuje spazmy dýchacích cest. Rychle a dlouhodobě zlepšuje léčení astma. Příklady lékařských zkušeností a studií najdeze ZDE


Optimální kůra
 zahrnuje 25 x polárium, aplikace 2x denně, -130 až -150 stupňů na dobu 
150 až 180 sekund. 

Zvýhodněné pobyty: polárium, kyslíková kůra, suchá uhličitá koupel, pitná kůra s aloe. Základní pobyt je 13 nocí, minimální 7 nocí. 

Informace o cenách kryo pobytů při léčení astma Ceník-Lázně.


Prevenci a léčení
většiny chorob souvisejících s chybnou reakcí imunitního systému lze ovlivnit komplexním přístupem. Razantním impulzem k potlační prozánětlivé aktivity lymfocytů, příčiny astmatu a alergie, je chladová terapie. Již pouhých 20 aplikací přináší markantní změny. Během 10 dnů se významně snižuje četnost a intenzita potíží, příznaky choroby zpravidla na dlouho mizí. Další informace o prevenci a některých souvislostech léčby - poruchy imunity.


Bronchiální (průduškové) astma je chronické zánětlivé onemocnění průdušek. Zánět průduškové sliznice vzniká zpravidla jako neadekvátní reakce imunitního systému na látky, které pro organizmus neznamenají nebezpečí - tzv. alergeny. Jedná se tedy o chybnou imunitní odpověď, v případě bronchiálního astmatu o zvýšenou produkci histaminu buňkami imunitního systému. Choroba má mnoho společného s jinými alergickými reakcemi jako kopřivka, otoky, ekzém, alergický zánět spojivek či alergická rýma. Alergenů je nespočetně, např. pylová zrna, výměšky roztočů, srst zvířat, plísně, látky obsažené v potravinách .. .

Předpokladem vzniku astmatu je atopie - dispozice k alergii a zároveň také nadměrná reaktivita průdušek. Průdušky astmatiků reagují na histamin produkovaný buňkami imunitního systému otokem, zvýšenou tvorbou hlenu, stahem hladkých svalů dýchacích cest. To vše vede nakonec ke zúžení průdušek, které je překážkou při dýchání. Objevuje se dušnost, pískot v dýchacích cestách, tíže na hrudníku. Bronchiální aastma je onemocnění postihující v ČR zhruba 8% procent z celé populace a až 15% dětí.

Astma - mírnější příznaky: dlouhodobý kašel, potíže s dýcháním při fyzické zátěži, noční kašel, zahlenění, častější onemocnění dýchacích cest..

Průběh astmatických potíží, podobně jako u ostatních alergických reakcí, výrazně ovlivňuje vedle výskytu alergenů i řada jiných okolností. Příznaky astma - astmatického onemocnění se často objevují pod vlivem psychické i fyzické zátěže, stresu, jiných zdravotních problémů, klimatických změn atd.

Léčba astma.

K léčbě astmatu se používají antihistamika, léky, které potlačují prozánětlivou reakci imunitních buněk, zmírňují otok probíhajícího zánětu, rozšiřují dýchací cesty a uvolňují tak dýchání. Histamin podporuje zánětlivé otoky i bronchospazmus.

Zásadní význam má poznání, že hlavní příčinou potíží při astma je chybná reakce imunitního systému, vyvolávající zánět. Spazmus a zúžení dýchacích cest je druhotným projevem zánětu. Ideální by tedy bylo napravit nesprávnou funkci imunitních buněk. To současná medicína zpravidla nedokáže. Proto je nezbytné ovlivnit především první
z projevů, t.j zánět, a to podáváním protizánětlivých léků - inhalačních kortikostereoidů.
V případě akutního projevu astmatu je pak nutno protizánětlivé léky ještě doplnit
o preparáty na rozšíření dýchacích cest - bronchodilatancia (úlevové léky). Dlouhodobé studie však potvrzují, že jenom zhruba polovina nemocných je ochotna regulovat průběh choroby protizánětlivými léky. Převažuje přístup, při kterém člověk v době snížení příznaků protizánětlivý lék vysazuje. Při projevech dušnosti nejprve zvýší dávku bronchodilatačních léků a teprve po delší době přidá kortikostereoidy. Zvládnutí aktivního zánětu pak trvá podstatně déle a spotřeba léků je nesrovnatelně vyšší, než by byla při preventivní nízké, avšak trvalé aplikaci protizánětlivých antihistamik.
Důležitou součástí preventivních i terapeutických opatření je omezení výskytu podmínek onemocnění provokujících: eliminovat alergeny, stres, psychické vyčerpání, upravit životosprávu, dodat tělu dostatek důležitých živin. Léčba astmatu není snadná, astma je obvykle problém na řadu let, často na celý život.

Schopnost opravit chybnou imunitní reakcikryoterapie - léčba chladem. K léčbě astma bronchiale je tato metoda s úspěchem používaná více než 30 let. Zřídka v tuzemsku, častěji v zahraničí. Lázně Jablonec nabízejí pobytový i ambulantní program s využitím kryokabiny. Program zaměřený na bronchiální astma může být doplněn o psychorelaxační složku, podávání Aloe, kyslíkovou kůru, koupele a další procedury.


Výrazné zlepšení funkcí imunitního systému přináší dlouhodobé užívání Aloe Vera Barbadensis Miller. Preparát je účinný díky obsahu komplexu nutričně i terapeuticky hodnotných látek (vitamíny, minerály, aminokyseliny, enzymy ....) Čistí organizmus, zajišťuje správnou funkci cév a lymfatických cest až po úroveň mikrokapilár. Zbavuje tlusté střevo nežádoucích bakterií a podporuje udržování optimálního složení střevní mikroflóry, posiluje detoxikační funkce jaterních buněk. Mírní nežádoucí aktivitu buněk imunitního systému, tedy příčinu alergie.

Astma bronchiale kryoterapie Bronchiální astma kryoterapie Bronchiální astma kryoterapie u dětí

Prevence a léčení astma bronchiale.

Kryoterapie zahrnuje až 25 vstupů do kryokomory ochlazené na -140 až -150 stupňů po dobu 120 až 180 sekund.

Jsme soukromé nezdravotnické zařízení, na naše služby zdravotní pojišťovny nepřispívají.

Program lze sestavit podle přání. Délka pobytu a rozsah péče se pak řidí možnostmi hosta. Zahrnuje procedury, které příznivě ovlivňují astma a alergie: reflexní masáž, koupel se solí z Mrtvého moře, lymfatická masáž, suchá uhličitá koupel, kyslíková kůra, relaxace
v magnetickém poli, tónová harmonizační masáž. Info o cenách ZDE

Lázně na astma zima Léčení astma koupele Astma koupele

 

Lázně Jablonec
tel. 483 310 623 
info@relaxace.com


Napište nám: Kontakt


www.relaxace.com © 2009